Gil Grissom

22. prosince 2007 v 18:15 | týnka |  Gil
Jméno postavy:Gilbert Grissom
Jméno herce: William Louis Petersen
Oslovení: Gil, Griss,Grissom
Jeho máma pracovala v obrazové galerii ve Venice a jeho táta pracoval v dovozu/vývozu. Grissomovi rodiče se rozvedli, když mu bylo 5. V osmi začal jezdit po pláži a sbíral mrtvé škeble a jiné potvory. Nosil je domů a prováděl pitvy, pomalu se učil spletitými detaily smrti. Jako teenager se stal místní autoritou, která se zaměstnává rychlými pitvami koček a psů. Šestnáctým rokem byl neoficiálním pracovníkem pro márnici LA. Pracoval při univerzitě a ve 22 letech začal pracovat jako nejmladší koroner v historii LA. O osm let později byl nabrán do CSI v Las Vegas. Jeho filozofie je: "Pokud se chcete naučit něco o kriminalistice, musíte se naučit všechno ostatní." Zatímco si ostatní možná rozmýšleli práci v CSI, pro Grissoma práce není o volbě. Nemohl by pracovat v jiném odvětví. Pro Gila to není práce, je to jeho vyjádření jako čkověka, perfektní shrnutí charakteru a profese.
Gilova specializace je entomologie. Gil je typickým představitelem staré kriminalistické školy. 17 let praxe z něj činí policistu s obrovskými zkušenostmi a přehledem. Je workoholik, CSI je pro něj celý jeho život. Posledních 15 let strávil pomáháním Las Vegas dostat se ze 14. místa na 2. místo v kriminalistickém hodnocení.Je hlavou týmu, kde má každý své přesně určené místo a všichni dohromady pracují jako perfektně sladěný stroj.
Gil je i tak trochu podivín, ale jeho kolegové a spolupracovníci ho respektují. Byl také na operaci uší, hrozilo mu, že by mohl ohluchnout díky chorobě, kterou zdědil po své matce. Díky tomu také umí znakovat.
text ze zdroje:http://kyllina.blog.cz/0709/gilbert-grissom

Životopis herce W.L.Petersona


Billy, jak se Petersenovi říká, se narodil 21. února 1953 v Illionis, do školy už ale chodil na druhém konci kontinentu, v Idahu. Na střední měl přezdívku Divoch a rebelové byli jeho krevní skupinou ("Dodnes se s nimi identifikuji."). Hrál americký fotbal, především kvůli němu se dostal na vysokou. Jeho prospěch tam byl ale natolik nelichotivý, že mu hrozil zákaz oblíbeného sportu. Potřeboval nutně zlepšit průměr známek a hodiny herectví se zdáli snadné řešení. Tak vyměnil masochismus za exhibicionismus. S manželkou následovali svého učitele do Španělska, kde na divadle hráli Shakespeara. Když ho omrzela žena i to vedro, vrátil se domů. V Idahu je ale místo jen pro jednoho herce a vyhnat Méďu Béďu z Yellowstoneu Billy prostě nedokázal. Stěhoval se dál, do Chicaga. Jako správný rebel odmítnul roli v Četě, Mafiánech i Nelítostném souboji, místo toho hrál v peckách jako Lovec lidí, Mladé pušky II. nebo Krakatice Prozíravou volbou pak bylo přijetí role kriminalisty Grissoma v Kriminálce Las Vegas, která běží už osmou sezonu. Delší dobou se proslýchají fámy o jeho odchodu ze seriálu, zatím si ale jen na pár dílů "vzal dovolenou". Billy je dvakrát ženatý, má dospělou dceru a vnouče jménem Mazrik.zdroj Tv Max
Do ženění jsem šel po hlavě
"Bylo mi jednadvacet a nevěděl jsem, co dělám. Chtěl jsem se zachovat jako dospělák, jako chlap, ale nebyl jsem na to připravený." říká Petersen o svém prvním sňatku. Nikdy toho ale nelitoval, protže ho první žena přivedla k herectví. ,,Utekli jsme spolu do Španělska, kde jsem chodil na kurzy." První vztah, z něhož má dvaatřicetiletou dceru Maite a dnes již čtyřletého vnuka Marzika, vzal za své po sedmi letech. Teď žije pátým rokem s italskou učitelkou biologie Ginou Ciron, s niž se oženil v roce 2003 v Itálií. Tam tráví manželé čas, dkyž William nenatáčí. Ovšem nejen herectvím je živ. Má vlastní produkční společnost a nemalé peníze vydává za filmová práva k detektivním románům současných autorů. V rozhovoru pro časopis Playboy před čtyřmi lety přiznal, že nejhořším zážitkem v jeho životě byla klinická smrt, do níž se dostal po úrazu v divadle. ,,Usekl jsem si při představení v Chicagu prst a ztratil spoustu krve. Když mě převezli na pohotovost, okamžitě jsem zkolaboval. !!!!!!!!!!!! ,,Miluju Evropu, a především tamní ženy."!!!!!!!!!!!!!!
zdroj Tv Star
2003CBS at 75 (TV film)
2002 "Beze stopy" (TV seriál)
2001 Přístav (TV film) Wrigley Field: Beyond the Ivy (video film)
2000 Kandidáti "Kriminálka Las Vegas" (TV seriál) Lebky
1999 Kiss the Sky
1998 Gunshy Rat Pack, The (TV film) Staircase, The (TV film)
1997 Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 rozhněvaných mužů (TV film)
1996 Boss / "Mrtvý" boss Krakatice (TV film) Milenec nebo vrah
1995 In the Kingdom of the Blind, the Man with One Eye Is King Present Tense, Past Perfect (TV film)
1993 Curacao (TV film) "Return to Lonesome Dove" (TV seriál)
1992 Náš milý nebožtík Nechci už zpátky (TV film)
1991 Těžko splnitelné sliby
1990 "Kennedys of Massachusetts, The" (TV seriál) Mladé pušky II
1989 Příbuzní
1987 Long Gone (TV film) Tichý protest
1986 Lovec lidí / Červený drak
1985 Žít a zemřít v L.A.
1981 Zloděj
zdroj: www.csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama