Burned dreams...(5)by Ivča

14. března 2010 v 16:00 | týnka |  čtvrtá serie povídek by ivča
Příjemnou neděli Zlatíčka,

s pokračováním z tvůrčí dílny Ivči je radost přinášet povídky. A tato není vyjímkou. Ivče moc děkuju a Vám přeji ničím nerušené čtení:)

Toho rána se dělo najednou několi věcí, které spolu souvisely víc, než si zatím kdo pomyslel...

Mezitím, co se Sára s Nickem dohadovali s vedoucí koleje, nějakou Megan Wellsovou, aby mohli prohledat Rachelin pokoj, což se té vedoucí samozřejmě moc nelíbilo, na tísňovou linku 911 zavolal mladý muž a řekl, že slyšel střelbu v sousedním domě... V tu samou chvíli policie zastavila auto, jehož řidič překročil rychlost... Dost možná drobný přestupek... Ale jen pokud to ale není auto hledané lasvegaskou kriminálkou a neseděli v něm dva lidé, po kterých je vyhlášené pátrání v celém státě Nevada... Catherin v tu stejnou chvíli přišla na to, že žena pracující v knihovně je matka Rachel Ellisové. Podruhé vdaná, proto to jiné jméno… Tak Catherin napadlo, že to ona možná pomohla Rachel s tělem Jenn a pomohla jí i tu budovu podpálit, protože se dozvěděla, že má po 20 letech poctivé práce dostat výpověď.


O 2 hodiny později

V pusté hale na okraji města stáli 4 lidé. Lucas North, který držel pod krkem zraněnou Rachel Ellisovou, a pár metrů od nich se zbraněmi v ruce, připraveni zakročit stáli Nick a Sára.
Oba přemýšleli, co říct, aby Lucase nevyprovokovali k tomu, Rachel zabít. Taky doufali, že ona neudělá nějakou blbost, která by vedla Lucase k tomu samému.
Oba na něj mířili a věděli, že Rachel je na pokraji zhroucení.

"Lucasi, položte tu zbraň!" křikl Nick a snad podvědomě doufal, že to opravdu udělá.

Ten to ale rozhodně v úmyslu neměl.

"Dá se to vyřešit v klidu. Pusťte alespoň Rachel. Nic vám neudělala." smlouvala Sára.

Dlouho se v téhle situaci neocitla, ne tedy, že by se jí po tom nějak zvlášť stýskalo. Ale vždycky to bylo stejné, všechno vyřešily nakonec až výstřely.

"Že ne? Čí to asi byl nápad ublížit Jenn? Co myslíte?" a ještě víc jí znemožnil jakýkoliv pohyb, začínala se dusit.
"Lucasi, když jí pustíte, půjde do vězení. Jenn to ale život nevrátí. Vím, že je to kruté, ale také vím, že takhle se to nevyřeší… Miloval jste jí, že? Nechtěl jste jí ublížit… A ona by určitě nechtěla, abyste pikal za něco, co jste neudělal… Když Rachel pustíte, smrt Jennifer bude potrestaná! "
"Ne, nechtěl jsem, aby se jí něco stalo. Ale ona byla jako vyšinutá. Pořád jenom křičela a obviňovala mě a já..."
"Tak jste se neudržel, je to pochopitelné." Snažila se ho Sára dál oblbovat, doufala, že toho všeho nakonec nechá…
"Lucasi, když Rachel ublížíte, půjdete do vězení, místo ní!" vybafl najednou Nick a snažil se ignorovat Sářin naštvaný pohled.

Lucas se na chvíli zarazil a pak se rozesmál zoufalým, neupřímným smíchem, který naháněl husí kůži. Smích člověka, který všechno ztratil a je připravený udělat cokoliv…

"Co to na mě zkoušíte? Hodnýho a zlýho policajta? Moc vám to teda nejde… Rachel musí pikat." Křičel zoufale.

Sára s Nickem si vyměnili pohledy.

"Řekněte nám, co se stalo… Řekněte nám všechno…"

"Já… Rachel po mě na jednom večírku vyjela… Myslela si, že kvůli ní Jenn nechám…" podíval se na dívku, kterou pevně držel a znemožňoval jí jakýkoliv pohyb bez toho, aby se ještě víc dusila. "Možná si to myslí ještě teď, nemám pravdu?"

Rachel sykla bolestí, ale jinak nevydala ani hlásku.

"Když jsem šel za Jenn, všimla si, že mám na tváři trochu rtěnky… Začala vyvádět, ale já jsem jí uklidnil, že chci jen jí… Pár dní byl klid, ale pak Rachel řekla Jenn, že se mnou strávila noc… To bylo zrovna ve chvíli, když jsem byl mimo město a nemohl jsem dokázat opak, protože bych tím vyzradil překvapení, které jsem pro Jenn měl… A pak… Jeli jsme spolu v autě a ona na mě vybafla, že ví o té druhé a jak jsem jí to mohl udělat. A zrovna s Rachel… Vyváděla jako smyslů zbavená… Zkazila všechno, přesto jsem doufal, že když jí to vysvětlím… Hodil jsem po ní smlouvu k novému bytu. Chtěl jsem, aby se odstěhovala z koleje, od Rachel. Abychom na sebe měli víc času. Našel jsem si kvůli tomu druhou práci… A Rachel všechno zničila… Celá ta její lež… Nejspíš mi nařízla hadičku s brzdovou kapalinou. Když jsem vyzvedl Jenn, měli jsme se jet podívat na ten byt… Ale najednou jsem nemohl zabrzdit, narazil jsem do zdi a auto začalo hořet, pamatuju si, že jsem křičel, protože Jenn byla v bezvědomí a já si nemohl odepnout pásy… A pak jsem se probral v nemocnici a vy jste mi řekli, že Jenn…"

"Zničila jsi mi život!" zakřičel na Rachel tak, že se ještě víc rozplakala. "No tak, řekni něco!" křikl znovu.
"Byl jsi pro Jenn moc dobrý, měl jsi na lepší!" řekla.
"A ty sis myslela, že to budeš ty? Jsi blbá, naivní… Nikdy bych kvůli někomu jako ty Jenn nenechal!"
"A proto jsem ti musela pomoct se od ní odpoutat…"
"A musela jsi jí zabít?"
"Nechtěla tě nechat sama… Víš, že když něco chci, vždycky to dostanu…"
"Vždycky ne… Mě mít nebudeš!"
"Nechtěla jsme jí zabít, vytáhla jsem tě z auta, a jí taky… Ale ona se po chvíli probrala a začala se po mě sápat a tak jsem jí praštila, byla to sebeobrana!"
"Ale ona umřela! Co jsi to za člověka?"
"Miluju tě Lucasi…"
"Ale já tě nenávidím!"

Teď nebo nikdy, řekla si Sára s Nickem…

Nick skočil po Lucasovi, který tak byl nucený pustit Rachel, která se s šíleným křikem běžela schovat. Možná chtěla utéct, ale neměla na to sílu. Složila se na zem o pár metrů za Sárou a lapala po dechu.
Ta to ovšem neviděla, protože teď se jí před očima odehrávala jedna z nejhorších nočních můr.
Lucas odněkud vytáhl nůž a mířil s ním na Nicka. Bylo mu úplně jedno, koho zraní, jen chtěl, aby někdo pikal. To, že Rachel půjde to vězení, mu nestačilo.

"Nechci vám ublížit, ale nedáváte mi jinou možnost!"
"Lucasi ne!" zakřičel zároveň Nick i Sára...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 IONEL | Web | 14. března 2010 v 17:06 | Reagovat

wow..dobře utnutej konec xD to se dělá nás takhle napínat?! xD

2 melonka-csi | Web | 14. března 2010 v 21:32 | Reagovat

to se teda rozjel, v jednom díle takové drama:) ale líbí se mi to :) jsem zvědavá, kdo to teda z nich "schytá"

3 Elkaelka | Web | 15. března 2010 v 14:05 | Reagovat

to se nesmí... tohle napínání by mělo bejt zakázaný!!! :D nemůžu se dočkat pokráčka...

4 Ivuš | 15. března 2010 v 18:58 | Reagovat

Doufám že to nebudou Nick a Sára.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama