Under a Violet Moon...(2)by Cinka

30. března 2010 v 7:00 | týnka |  Under a Violet Moon
Laura stála na balkóně, který patřil k jejímu pokoji, dívala se na sluncem zalitou zahradu a přemýšlela, jakou zábavu si najít, aby se nenudila. Po poledni měl přijet nějaký host, kterého jí chtěl otec představit. Ale do té doby bylo spoustu času a ona nevěděla, jak s ním naložit. Její služebná seděla u ní v pokoji a věnovala se vyšívání. Když byla Laura menší, chtěla ji to naučit, ale ona na to neměla dost trpělivosti. Raději se točila kolem koní a kdykoli nebyl v dohledu nějaký host, jezdila na koni jako muž.

Pro otce, který si přál syna, bylo jedinou útěchou, že se jeho dcera nebrání výuce některých dovedností, jež jsou typicky mužské. Naopak se zdálo, že ji šerm a jízda na koni baví daleko více než ženské práce. I učení, v té době určené převážně chlapcům, děvče bavilo. Měla několik soukromých učitelů a pokud nebyla v rozmrzelé náladě, ochotně se učila zajímavým věcem. Jakmile ale neměla dobrou náladu, poslala učitele pryč a nikdo nebyl schopný ji přemluvit, aby pokračovala ve výuce.
Teď se rozmrzele odvrátila od výhledu na zahradu. Aniž by služebné něco řekla, přešle přes celý pokoj a vyšla na chodbu. Služebná ji ale znala, takže mlčky odložila vyšívání a následovala svou paní. Laura si jí nevšímala a vyšla do zahrady. Našla si stinný kout a posadila se na lavičku, která tam příhodně stála. Nevydržela ale sedět dlouho.
Pořád musela přemýšlet nad tou návštěvou, kterou otec pozval. Podle toho, co jí naznačoval, mělo jít o nějakého mladého muže. Určitě doufal, že by to mohl být její budoucí manžel. Ale Laura se nechtěla vdávat. Musela by se chovat jako vzorná manželka a taková představa se jí vůbec nezamlouvala. Teď měla vše, co potřebovala a mohla si dělat, cokoli chtěla. Sice musela zachovávat určité dekorum, ale pořád nemusela být poslušnou manželkou.
Proto doufala, že ještě nějakou dobu vydrží odolávat nenápadnému otcovu nátlaku, když jí představoval různým mladíkům s tím, aby si některého vybrala. Dokonce jí nechal, aby si sama vybrala svého budoucího muže. Měla z čeho vybírat, každý se jí dvořil, ale ani jeden nebyl takový, jakého by si přála. Nyní měla navíc v hlavě onoho mladíka, který se tak překvapivě objevil na jejím plese a tak záhadně zmizel. Ještě pořád nevěděla, kdo to byl.
Po obědě se oblékla do zářivě žlutých šatů, které daly vyniknout její snědé pleti. Na krk si nechala připnout jemný modrý náhrdelník, který ladil jejíma očima. Rozpuštěné vlasy jí po stranách přidržovaly hřebínky z perleti. Podívala se do zrcadla a spokojeně přikývla. Byla připravena přivítat nového hosta. Věřila, že zůstane oněměle stát a bude si ji jen mlčky prohlížet. Líbilo se jí takto oslňovat muže a vždy se tiše bavila jejich reakcemi.
Díky otevřenému balkonu uslyšela klapot koňských podkov na štěrkové cestě. Ozvalo se jemné odfrknutí, když se kůň zastavil. V ten moment vyšla Laura ze svého pokoje. Na okamžik se zastavila u horního zábradlí, jak měla v oblibě a dívala se na komorníka, který otevřel mladíkovi dveře. Dívce se na moment zastavilo srdce. Zdálo se jí, že nově příchozí je podobný tomu, který byl na jejím plese. Byl jediný způsob, jak to zjistit. Nadechla se, narovnala a lehkým krokem začala scházet po schodech. Dívala se přitom na mladíka a vychutnávala si jeho obdivný pohled. V ten moment se v hale objevil její otec.
"Lauro, dovol mi představit ti Antonia. Antonio, má dcera Laura. Antonio pochází z Benátek a bude nějakou dobu žít u svých příbuzných tady ve Florencii," vysvětloval otec. "Lauro, prosím, postarej se o našeho hosta. Já musím bohužel na nějakou dobu odjet. Je mi líto, že je to tak nečekané, ale povinnosti volají."
Dívka se na otce mírně zamračila. Jeho výmluva byla nehorázně průhledná. Bylo jí jasné, že chce, aby s Antoniem zůstala sama a měli se možnost poznat. Občas ale chtěla svého otce potěšit, proto tentokrát nic nenamítala a jako způsobná dcera pouze přikývla na souhlas.
Jakmile s hostem osaměla a jen co se osvěžil po jízdě na koni, zavedla ho do zahrady. Chvíli vedli normální konverzaci, ale pak si začali povídat o sobě.
"Slyšel jsem, že jsem propásl ples pořádaný na počest tvých narozenin. To mě mrzí," omlouval se příjemně znějícím hlasem.
Laura se jen usmála. Uvnitř ale byla zklamaná. Doufala, že by Antonio mohl být oním neznámým mladíkem. Když ho ale s ním srovnala, uvědomila si, že byla bláhová. Antonio byl příliš zdvořilý a držel se etiky. Kdežto ten neznámý si s ničím takovým nelámal hlavu. Jako by ho ani trochu nezajímalo, co si o něm Laura myslí. Antonio byl příjemný společník, ale nebyl to ten, koho chtěla poznat.
Několik dní po seznámení s Antoniem jí přišla pozvánka na ples. Nebylo to nic neobvyklého, Florencie byla proslulá pořádáním bálů. Mile ji překvapilo, že pořádajícím je právě rodina, u které se Antonio zdržoval. Uvědomila si, že je k uspořádání plesu určitě přemluvil Antonio. Ne že by byla Laura domýšlivá, ale věděla, jak působí na mladé muže. Navíc se s Antoniem od prvního setkání ještě několikrát viděla a všimla si, jak se jí mladík dvoří. Zajisté pořádal ples, aby jí udělal radost. Zároveň to měla být omluva za to, že zmeškal ten její.
Pečlivě se přichystala. Tentokrát zvolila bílé šaty. Byla si vědoma toho, že bude mezi ostatními zářit a toho chtěla docílit. Byla ráda středem pozornosti a uměla toho dosáhnout. Nádherné mušelínové šaty si nechala dovést až z Benátek. Co se šatů týkalo, byla marnotratná, ale mohla si to dovolit.
Jako na zavolanou, jen co se doupravila, ozvalo se zpod oken koňské zařehtání. Naposledy se podívala do zrcadla a s úsměvem na rtech opustila místnost. Jediný její doprovod na ples jí dělala služebná. Otec měl jako obvykle spoustu práce, takže nemohl jet. Lauře to ale nevadilo, byla zvyklá na to, že jezdí sama.
Nechala si pomoci od sluhy do kočáru a když nastoupila i služebná, kočár se rozjel. Laura mlčky přemýšlela, zda se na tomto plese opět potká s oním neznámým mladíkem. Doufala že ano. Ještě pořád nevěděla, kdo to je. A obávala se, že se to ani dnes nedozví. Opět to byl maškarní bál, takže pokud se tam objeví, bude mít na obličeji masku.
Hned u dveří ji přivítal Antonio. Zdálo se, že čekal jen na ni. Prvních několik tanců také tančila jen s ním. Potom si ale chtěla na chvíli odpočinout a Antonio vyzval i jiná děvčata. Když tak odpočívala, ucítila, že se na ni někdo dívá. Otočila pohled a její oči se setkaly se zelenýma očima zářícíma zpoza masky. Byl to on, tím si byla jistá.
"Dobrý večer, slečno Lauro," pozdravil zdvořile, jakmile k ní došel.
"Dobrý večer i vám, cizinče," odpověděla s důrazem na poslední slovo.
Jen se na ni usmál záhadným úsměvem a vyzval ji k tanci. Laura by raději odpočívala, ale její touha poznat onoho neznámého muže byla silnější. Proto souhlasila. Tančili spolu téměř po celý zbytek večera. Snažila se zjistit jméno, nebo alespoň odkud pochází. Ale mladík se dovedně vyhýbal odpovědím a nechával ji napnutou a zvědavou. Naopak se ale zdálo, že on toho o ní ví hodně.
Ovšem jen co se přiblížila půlnoc, omluvil se Lauře a opět zmizel. V ten moment ale dívku napadlo, jak by mohla zjistit, kdo to je. Musela plán dobře promyslet, ale byla spokojená, že ji to napadlo. Mladý muž o tom ještě nevěděl, ale Laura byla pevně rozhodnutá, dostat ho do svých sítí, ze kterých by se již nikdy nevymotal. Věděla, že nestojí před lehkým úkolem, ale přijala tuto výzvu. Když už nic jiného, nebude se nudit. A navíc, nemohla na toho záhadného mladíka zapomenout.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kathy | Web | 31. března 2010 v 16:41 | Reagovat

další skvěléá část.

2 Wendy | 31. března 2010 v 19:02 | Reagovat

a jás e tý holce nedivi, že jezdila na koni normálně, protože to dámský sedlo je dost hrozný, ale asi kdybych na to byla zvyklá tak by to šlo...no nic, to sem nepatří, jinak další parádní kousek a moc se těším na další!

3 Elkaelka | Web | 1. dubna 2010 v 8:08 | Reagovat

strašně krásný! :D jako z pohádky! :D

4 IONEL | Web | 1. dubna 2010 v 14:24 | Reagovat

krásný :) opravdu moc povedenýý :) přesně jak říká Elkaelka xD jako z pohádky :)

5 Pussyfoot - Alice - tvoje *LoVe* SBéé | Web | 3. dubna 2010 v 19:34 | Reagovat

Ahojky
jak pak se máš
konečně jsem se dostala k obíhání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama