Panenka

6. dubna 2013 v 20:38 | týnka |  stories by me
Ahoj všichni:)..dlouho jsem necítila takovou nejistotu a zvláštní napětí. Teda jasné, že během dne, roku, několikrát, hlavně tedy letos, kdy mě čeká mimo složení zkoušky dospělosti i pár náročných kol přijímacích zkoušek na VŠ, ale ve virtuálním světě, konkrétně tady na blogu jsem to nepocítila pár let. Tuším, že to je tak dva roky, od mého posledního článku. Na jednu stranu mám pocit, jakoby to bylo včera a na tu druhou mi to připadá jako vzdálená minulost. No nic, nechci Vás unudit hned na začátku, to možná zvládne i krátká povídka:)

Jen jsem Vás chtěla pozdravit a říct, že k psaní se vracím..ne k csi, ale k tomu mému, možná nepochopitelnému, ale snad i přesto sem tam čtivému psaní..Tohle je jednorázová povídka, na nic nenavazuje, ani není moc dějová, spíš bych řekla asi lyrická..a na úvod, na začátek a možná i na vysvětlení a přiblížení mě ideální:)
Přeji hezký zážitek:)

P.S. pokud budete chtít brzy mohu přidat další:)
P.S.2 Velké díky patří Ivet (http://stargate-samandjack-fanfiction.blog.cz/)..znovu jsem tu díky ní;)

Zapomněla psát. Zapomněla cítit.
Zapomněla žít.
Zapomněla to.
Zakázala si to.

Řekla si prostě, pryč s bolestí, s výčitkami a se vzpomínkami. Pryč s tím vším harampádím, které v ní vytvářelo jen další binec. Zmatek. Chaos. Nepořádek, na jehož úklid jí již nezbyly síly. Chuť či Naděje.

A ono to fungovalo.

Ten chlad, to ticho a ta samota.
Nic.
Nic. Žádná bolest.
Vzpomínky kdesi v nedohlednu, kdesi v mlze. Ve tmě. Pomalu se rozpadající v prach. Titěrné částečky, které již nic nespojí. Které už nevytvoří obraz. Které ztratily svůj význam, svojí hodnotu a cenu. Cenu, kterou již nechtěla platit.

Žádné pocity.
Žádný strach.
Žádná úzkost, žádný pocit sevřeného hrdla. Zoufalé výkřiky snažící se prodrat na světlo, na svět. Na to podivuhodné místo plné zášti, nedorozumění, bolesti, vzteku, špíny. Nedivme se, že zůstaly nakonec utlumené v útrobách zničeného těla. V té podivuhodné schránce, na které nám leckdy záleží mnohem více, než je zdrávo.

Účel to však plní. O tom není pochyb. I když by se nad tím možná s někým trochu zdatným dalo polemizovat.
Nemyslíš? Nemyslíte? Co říkáte?

Dokonalá a klidná. Jako panenka.
Jako alabastrově bělounká slonovina.

Panenka krásná, panenka na hraní?

Jenže jaká je taková panenka?

Víme, že Krásná. Neschopná však krásu vnímat.

Zdá se nám Klidná. Neschopná však nabídnout uklidňující, utěšující náruč. Bez odporu ji zvládá od nás přijímat, ale to je její maximum, její strop. Její plató.

Ochotná vyslechnout každičké slovo, i to nejtišší, nejbolestivější, nejtajnější slůvko, slůvečko. Sama však neschopná jediné slovo, slůvko, slůvečko vyslovit.

Chladná.
Studená.
Opravdu jako neživá.
Uzavřené ve svém vlastním žaláři, ve svém krutém vězení. V těch svých vzdušných zámcích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Iveta | E-mail | Web | 6. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

V první řadě tě vítám zpět! Určitě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že jsi nám tu moc chyběla! A samozřejmě i tvá tvorba. Jsem ráda, že jsi se nechala přemluvit! :)

A teď k povídce...
I když jsem jí už četla a víš, co si o ní myslím. Řeknu to znovu: Je to krásné dílko!
Není důležité, že se nejedná o příběh jako takový, nevadí, že to není CSI, ani to, že to není moc dlouhé. Jak mi nedávno kdosi řekl, není potřeba mnoha tisíců slov na to, aby to někoho zaujalo a aby to dokázalo upoutat.
Vždycky jsem obdivovala tvé povídky. Ty dokážeš tak krásně popisovat pocity, myšlenky... Klidně to přiznám, jsou pro mě inspirací! :)
Sama teď nevím, co víc mám vlastně napsat. Vždycky jen zírám. Vím, že z velké části je to hlavně o tobě samé...
Jsem strašně ráda, že ses rozhodla toto zveřejnit a věřím, že si své čtenáře získáš velmi rychle zpět :)

2 Jolí. | Web | 7. října 2013 v 22:41 | Reagovat

strašně dlouho jsem sem chodila  ačekala, jestli něco přidáš, po nějakém roce jsem si založila nový blog a na sarasidle.blog.cz už zcela nechodím..někdy tam zavítám a vzpomenu si, jak slušné a hodné lidi jsem na tom blogu potkala, že jsem si s nimi měla co říct..a to teda bylo věcí :) jsem ráda, že jsi zpět :) i když.. :) víme každý, kolik času a chuti na blog musíme vynaložit.

3 týnka | 10. října 2013 v 9:15 | Reagovat

[2]: Ahoj!:)moc děkuju za přivítání:)
nevěřila jsem, že by sem ještě někdy někdo zavítal, navíc někdo kdo mě "znal"..jsem moc ráda, že jsi napsala:)

4 MaikelI | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:43 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama