Moje povídání...

I am back..

25. ledna 2010 v 19:06 | týnka
Krásný pondělní večer Zlatíčka,

tak jsem se z lyžáku vrátila celá, živá a doufám, že i zdravá. Sice jsem si krom trošky sněhu v baťahu přivezla i pěknou řádku modřin, které se mi nějakým záhadným způsobem objevily na těch nejméně očekávaných a pravděpodobných místech, ale i tak jsem přijela nadšená.

Počasí nám vyšlo krásně, sem tam mlha a trochu chladno, ale jinak bylo nádhrně slunečno a skoro bezvětří. Lyže dobré jen jsme museli vždycky ze sjezdovky zpátky na chatu šlapat v lyžákách děsný kopec a na ramenou, v rukou a nebo někteří odborníci dokonce za sebou jsem táhly lyže a hůlky. Ale i když jsem na to nadávala, byla jsem za ty chvíle vlastně ráda. Člověk se trochu zapotil, shodil nějaké to kilčo a měl ze sebe aspoň dobrý pocit.

Druhý bod, půlku, tvořily běžky. Na těch jsem měla tu čest stanout úplně poprvé a nutno říci, že mě tato zkušenost, leč bolestivá, neodradila ba naopak. Ráda bych se tomuto sportu radovala i další zimu, třeba s rodinou či přáteli. Užila jsem si na nich zábavu, byli jsme i na Černé hoře a závodili na nich. Co se závodu týče tak jsem vůbec ráda, že jsem tu, jelikož na kopečku jsem se válela v každém ze tří kol a nutno říci, že ne všechny kontakty se zemí byly těmi příjemnými.

Ale krom počasí, sportu a dobrého jídla, jsem si tam užila lidiček ze třídy. Lépe jsem je poznala a zjistila, že jsou mezi nimi tací, u kterých má dušička zajásala, jelikož v nich našla přátele.

No přidávám nějaké fotečky, abyste se mohli podívat, kde že jsem strávila ten krásný týden a přeji hezký zbytek večera a také úspěšný týden. Zítra tu pro vás budu mít povídečku o Elkaelky tak se můžete těšit;)


Zatím s úsměvem Váš navrátilec Týnka:)

XOXO

31. prosince 2009 v 14:21 | týnka
Dnes ještě jednou přeji krásný den,

zároveň Vám, všem náštěvníkům a holčinám od SB přeji veselý, trošku bláznivý a hlavně bezpečný Silvestr a úspěšný, pohodový plus šťastný nový rok 2010! Věřím, že ať už tento rok přinese cokoli, všechny se s tím vypořádáme, popereme a nenecháme se převálcovat nezdary či nástrahami osudu. Doufám,že nám tento rok přinese štěstí a úspěchy, které budeme moci chytit za pačesy a užít si krásné chvíle se s vými přáteli,rodinou,láskou.

Nevím jak jste na tom Vy s tradicemi a takovými těmi věcmi,které se vstahují k oslavám konce starého roku a vítání toho nadcházejícího, ale já snad krom čočky k obědu 1.ledna žádné jiné nedržím.Snad jen vítat ten nový rok s úsměvem a nadějí. Vím, že mezi taková ta hlavní patří přece jen ta přecevzetí. Jenže i ty opomínám.
První věc je asi ta, že jsem je většinou nebyla schopná dodržet, a pak druhá, asi trošku podstatnější, je, že cíle, zásady a nebo třeba jenom určité body ke splnění ,si dávám během celého roku-průběžně. A že ten seznam začíná být pěkně dlouhý..

A jak pak jste na tom Vy a novoroční přecevzetí?:)

Sama za sebe jsem i tak trošku naplněna očekáváním a mírným strachem z tohoto roku,ke kterému máme již jen pár krůčků. Míchá se ve mě trocha toho optimismu,že začíná něco nového a zároveň i kapka strachu,nejistoty. Ale to k tomu už patří. Těšit se a bát se něčeho co neznáme,něčeho co má přijít, ale my si nejsme jisti v jaké podobě,jaké následky nám z toho poté vyplynou či snad jestli nás to změní...a přitom se s datem nic tak velkého nezmění. Petardy a rachejtle postupně odezní stejně jako účinky alkoholu. A my se ráno, možná že odpoledne, probudíme do nového dne. Do dne tolik podobného těm předchozím a zároveň trošičku jiného. A proč jiného? Nepočítám k tomu případnou kocovinu,ale spíš ten pocit,že je před námi nový start. Právě to uvnitř nás, to přesvědčení možná promění obyčejný den v trošku jiný, pro někoho i vyjímečný den. Ten trošku jiný pohled. A přitom většina změn přichází postupně, bez ohledu na dobu, bez ohledu na čas-po celý život.
Tak tedy ještě jednou ,,bonne année 2010" xoxo yours týnka

Dárečky,cukroví,pohádky..

26. prosince 2009 v 19:17 | týnka
Krásný sváteční večer Vám přeji Zlatíčka,

tak jak pak si užíváte Druhý svátek vánoční? Jaký byl vůbec Ježíšek, a copak pěkného nadělil a nebo naopak v čem se, jak se říká, sekl? Našli jste si pod stromečkem i nějaké překvapení, nebo jste o dárkách převážně věděli dopředu? Rozhodně si Vaše zážitky a pochlubení se ráda přečtu...

Já tedy sobecky začnu a musím říct, že jsem si ten Štědrý den užila. Až mi bylo líto, když jsem tak seděla na zemi, kolem mě roztrhaný balící papír, dárky a dohrané koledy, že to bylo tak rychlé. Že to tak uteklo. Těším se na to vždycky celý rok a ono stačí dvacet, někdy ani to ne, minut a je po všem.
No, ale s nadílkou jsem spokojená, mezi dárky byli i překvapení, která mi rozzářila očíčka stejně jako dárky o, kterých jsem věděla dopředu. Přemýšlím co tak vyzdvihnout, abych vás úplně neunudila, ale je to těžké. Všechny mi připadají důležité a pěkné. Ale tak když to vezmu rychle, tak asi sada s olejovými barvami a plátna mě nadchnula, a pak mi ještě šperk ruční výroby
alá vážka rozzářil oči jako malému dítku.

No a krom toho jsem nalezla i klasické věci jako ponožky, knížku či oblečení. Avšak abyste si nemysleli i tyhle dárečky mě zahřály u srdíčka. Pak samozřejmě nesmím zapomenout na chvíle, kdy si moji blízcí rozbalili dárky ode mne a já se mohla radovat z jejich úsměvu a naštěstí i upřímné radosti.
No a jinak co se svátků týče jsem přeslazená cukrovím,nasáklá pohádkami všeho druhu a taky si po tyto dny velice dobře rozumím s leností…

Toť trocha náhledu na mé trávení vánočních dní…
Doufám,že si budu moci přečíst i něco o tom Vašem…

A po dlouhé době v celém článku pak najdete i pár mých fotek,abyste nezapomněli jak vypadám:)..jednu dávám už nyní(jak se říká pro efekt,jen doufám,že to nebude odstrašující:))jen pro vysvětlení to je když jsem byla vyhnána na křeslo a tam jsem pak vybalovala dárky,tady konkrítně zkoumám hodinky)
S úsměvem Vaše Týnka

Šťastné a Veselé Vánoce

23. prosince 2009 v 10:18 | týnka
Krásné předvánoční dopoledne vinšuji Vám,

já sama se tu zítra vůbec neukážu a věřím, že většina z Vás se bude věnovat rodině,cukroví,pohádkám a vychutnávat si vánoční atmosféru, předtím než zasedne k večeři a následně (nebo v obráceném pořadí)se vrhne ke stromečku.

Nevím,jak Vy,ale já už se na zítřek moc těším.

Letos poprvé však vnímám Vánoce trošku jinak než dřív.Netěším se tolik na své dárky,ani nejsem tak napnutá,co dostanu,i když vím jen o pár "překvapeních".Snad poprvé se těším na tu pohodu a klid.Na rodinu.Na to až si rodiče-má rodina rozbalí dárky a já uvidím zda se mé pobíhání po Praze,shánění dárků na internetu a vůbec celá ta snaha a spěch kolem vyplatili.Těším se,strašně moc,až se budu,snad,moci podívat do jejich tváří a uvidím radost.

Ukrátím již své povídání,omlouvám se někdy jsem holt ,,trošičku" sdílnější.
Proto Vám popřeji krásné Vánoce a bohatého Ježíška již nyní.Doufám,že nikoho nepotká žádná nešťastná příhoda a Štědrý den prožijete podle svých představ.
S přáním krásného dne Vaše Týnka

P.S.:Doufám,že se během svátků se tady někdy zastavíte,abyste se pochlubili a nebo třeba postěžovali co Vám Ježíšek nadělil.Moc ráda si to pak přečtu..

2.Narozeniny

21. prosince 2009 v 20:00 | týnka
Krásný předvánoční den Vám přeji,

již podle názvu,jste jistě poznali o čem bude tento článek pojednávat a možná Vás i nudit:)

Nechce se mi nostalgicky začínat o tom,jak jsem tento bloček zakládala,jak jsem se k blogaření dostala,a co všechno pro mě bylo nové a neznámé.To jste si v mém podání již několikrát vyslechli (trochu třeba tady)a proto to nehci znovu nudně opakovat,věřím,že tohle oceníte:)

Já jsem spíše mile překvapená,že jsou to již dva roky.Přijde mi jako bych bloček,tohle místo,kde jsem potkala tolik úžasných a v mém životě již nepostradatelných osob,měla snad celý život svým určitým způsobem...

A tím se dostávám k tomu hlavnímu.Nepíšu ten článek,vlastně ani tak kvůli tomu,že bločku jsou dva roky,jako spíž,že jsem vděčná za okamžiky a osůbky,které jsem díky tomuto místu dostala šanci poznat.Dá se říct,že jde z mé strany o vyjádření díků právě Vám-náštěvníkům,spřáteleným blogům,virtuálním i skutečným přátelům.

Právě kvůli vaší "přítomnosti" jsem tady ráda.Zavítám sem,když mi není hej,ale stejně tak i když je tomu naopak,když se chci s někým podělit o svou radost.Mám skutečné přátele,lidičky,co se mnou chodí do školy,ven,za zábavou.Co mě podrží,s kterými se zasměji.
Jenže pak jste tu Vy,kteří mě nesoudíte.U kterých najdu vždycky podporu a vlídné slovo,stejně jako případnou vítku či upozornění na případné chyby,což je taky velice důležité a podstatné.

Radost ve mě vyvolá pohled na tabulku náštěvnosti,přečtení komentářů a někdy i jenom kouknutí na Vaše bločky.I to mi stačí a hned jsem třeba i klidnější.Některé pocity ani neumím pořádně popsat:)

A proč je pro mě tento blog ještě důležitým?

Tím posledním hlavním důvodem je,že se zde můžu i realizovat.Že mi k tomu dáváte dostatek prostoru i pochopení,které je v dnešním světě,troufám si říct nedostatkovým zbožím.Já vím,znovu jsem se dostala k děkování a to přímo Vám.Jenže já už jsem holt taková,však někteří vědí své;)
No,ale to jsem trochu odbočila,takže zpátky k realizaci v podobě povídek.Tím,že je čtete,okomentováváte a nebo mi jen necháte čas je tu nechat zveřejnit je pro mě určitá léčba od stresu a problémů.Je to můj soukromý ventil mých starostí,radostí a prožitků.A za to Vám patří mé velké děkuju.

Hlavně teď naposledy u Heating in Grief,to pro mě znamenalo hodně..

Takže pokud jste se prokousali mým psychologickým okénkem a neunudila jsem Vás moc,tady je trošku náhled na bloček jako takový.Co se zde objevilo,co tu je a pododbně.

Děkuju a doufám,že snad i příští rok dostanu šanci zfouknout pomyslné svýčky na imaginárním virtuálním dortu tohoto bločku.

Statistiky a pod.ohledně bločku v celém článku..

S "tajným" přáním Vaše Týnka

Komunikace

17. listopadu 2009 v 11:19 | týnka
Přeji pěkný státní svátek Lidičky,

jistě každý z Vás slyšel a ví,co znamená pojem Facebook.Věřím,že i většina jej asi bude i mít.Já osobně do tohoto fenoménu zapojená nejsem.Jenže pořád o něm sylším.Pojem facebook je všudypřítomný.Z televize,od mých přátel,od lidí sedících naproti mě v tramvaji.

A tak si říkám,co se stalo,že se se všemi podobnými stránkami na způsob facebooku rozthl pytel v poslední době?

Nijak to neodsuzuji,asi je to na jednu stranu fajn způsob,jak zůstat s lidmi v kontaktu.Ale na druhou stranu mi přijde,že díky němu přestáváme komunikovat normálně.Z očí do očí.Kam se ztrácí dlouhé rozhovory někde v kavárně nebo třeba i doma nad hrnky čaje?

To už opravdu nemáme čas pokecat jinak než pomocí internetu?

Když jsi vemu kolik lidí dostává kvůli tomu,že jej používají v práci výpověď,kolik lidí na něm stráví denně i několik hodin,přijde mi to děsivý.Všechen ten volný čas,který prosedí u klávesnice a skrze síť si povídají se svými známými o tom co dnes dělali,nebylo by lepší radši se sebrat a jít si sednou ven a tam to všechno probrat?

Vždyť pak se spolu už ani nebude umět bavit bez pomoci těchto prostředků...

To bylo trochu náhledu na můj názor co se facebooku týče,ale docela ráda bych slyšela,nebo spíž si tedy přečetla Vaše názory na něj,na to vše kolem a tak.
Budu se těšit:)

40 000!!!

3. října 2009 v 19:22 | týnka
Krásný večer Zlatíčka,

zítra to bude přesně 16 let,co jsem se narodila a já jsem Vám Všem chtěla moc a moc poděkovat,protože jsem od všech,kteří kdy navštívili,navštěvují a snad i nadále budou navštěvovat můj bloček dostala ten nejhezčí dárek,jaký jsem mohla čekat.A to překonání náštěvnosti 40 000Lidiček!!Takže Vám Všem,mým skvělým Sbéčkům,holčinám,které pravidelně přispívají svou náštěvou...Děkuju!!!Moc a moc...


P.S.:Cenky za Bleskovku můžete čekat někdy během týdne,ozvu se až budou.

S úsměvem Vaše Týnka

Šťastné a veselé

24. prosince 2008 v 10:00 | týnka
Lidičkové moji,

Dneska je 24.12.2008,Šťedrý den.
I když se tu dnes třeba ani nestavíte což chápu páč já taky ne:)Chtěla bych vám poděkovat.Za to,že sem stále chodíte,píšete komenty a jste tu rádi.Protože pak i já sem zavítám vesele a pracuji na bločku s radostí.

Přece jen tento den,patří nám samotným a lidem,které milujeme,kteří jsou součástí našich životů a kterých si vážíme.Můžeme ten jeden den prožít beze spěchu,smutku a všech negativních vlivů,které na nás působí během roku.
Konečně nemusíme myslet na to co bude zítra,jestli zkazím písemku či se nepohodnu se šéfem v práci.Dneska je nám dovoleno všechny starosti hodit za hlavu a radovat se,smát se a užívat si.
Já osobně miluju tento den,páč Vánoce celé jsou nádherné období.
 
 

Reklama